HELICOIL®plus vytváří vysoce pevné závity, tím že síly přenáší v závitu z boku na bok. Je to systém vysoké spolehlivosti, pro který jsou přihlášena německá
a mezinárodní ochranná práva a který je dostupný na celém světě.

Varianty HELICOIL®PLUS

Závitové vložky HELICOIL®plus se dodávají ve dvou provedeních: HELICOIL®plus free running a HELICOIL®plus SCREWLOCK®.

Obě varianty se vyznačují optimalizovanou konstrukcí. Podobně jako šroub se závitová vložka jednoduše zatočí pomocí montážního vřetene. Díky takto značně rozšířeného programu použitelných nástrojů, zkracují se montážní časy až o 20% oproti současným variantám.

FREE RUNNING závitové vložky

Závitová vložka s přesně tvarovaným lichoběžníkovým profilem je závit po závitu volně průchozí. Výsledkem je kalibrový oboustranně použitelný vnitřní závit. Přesné dodržení rozměrů ISO závitu odpovídá DIN 13 6H, pro zvláštní požadavky 4H. Pro lepší identifikaci v zabudovaném stavu je HELICOIL®plus free running zeleně nabarvený. Jako značka jakosti je každá závitová vložka HELICOIL®plus free running z firmy Böllhoff označena ražbou ve tvaru diamantu jako nezaměnitelný originál.

SCREWLOCK® závitové vložky

HELICOIL®plus SCREWLOCK® má stejné technické přednosti závitu jako HELICOIL®plus free running. Dodatečně je zapracována oblast svírající šroub, která slouží jako zajištění šroubu. Oblast svírající šroub je zhotovena pomocí jednoho nebo více polygonně tvarovaných závitů, které působí svíravě na boky závitu zašroubovaného šroubu. Tak vzniká elasticky pružící upevnění třecí silou. Při tom vznikající svorné utahovací momenty jsou srovnatelné s údaji v DIN 267 díl 15, ISO 2320 nebo mohou být také individuálně přizpůsobeny pro řešení problémů.

Červeně obarvené , které jsou zároveň označené diamantovou ražbou, se smí používat jen se šrouby vyšší třídy pevnosti (od 8.8). U vysoce legovaných šroubů je nutno používat známá mazadla dle doporučení výrobců. Zde platí stejné postupy utahování a utahovací momenty jako u HELICOIL®plus free running závitové vložky.  

Oficiální prezentace patentovaného produktu HELICOIL®plus
Copyright (c) 2010 arsyline.cz | xHTML | CSS